Производи

 • 4MP 40x Ultra Low Illumination Zoom Camera Module

  Модул за фотоапарат за зумирање 4MP 40x со ултра ниско осветлување

  УВ-ZNH4240

  • Модул за мрежна камера од 40x 4MP со ултра ниско осветлување
   Излез MIPI 4mp опционален, жиро стабилизација на слика опционална
  • Максимална резолуција: 4MP (2688×1520), максимален излез: Full HD 2688×1520@30fps слика во живо
  • Поддршка H.265/H.264/MJPEG алгоритам за компресија на видео, конфигурација за квалитет на видео на повеќе нивоа и поставки за сложеност на кодирање
  • Ниско осветлување на Starlight, 0,0005 Lux/F1,5 (боја), 0,0001 Lux/F1,5 (B/W) ,0 Lux со IR
  • 40x оптички зум, 16x дигитален зум
  • Поддршка за откривање на упади, прекугранично откривање, детекција на движење, заштита на приватност итн.
  • Поддржува технологија со 3 текови, секој пренос може да биде независно конфигуриран со резолуција и стапка на слики
  • ICR автоматско префрлување, 24 часа дневен и ноќен монитор
 • 4MP 30x Ultra Low Illumination Zoom Camera Module

  Модул за камера со зумирање со ултра ниско осветлување од 4MP 30x

  УВ-ZNH4230

  Модул за мрежна камера од 30x 4MP со ултра ниско осветлување
  MIPI излез од 4mp, жиро стабилизација на сликата

  • Максимална резолуција: 4MP (2688×1520), максимален излез: Full HD 2688×1520@30fps слика во живо
  • Поддршка H.265/H.264/MJPEG алгоритам за компресија на видео, конфигурација за квалитет на видео на повеќе нивоа и поставки за сложеност на кодирање
  • Ниско осветлување на Starlight, 0,0005 Lux/F1,5 (боја), 0,0001 Lux/F1,5 (B/W) ,0 Lux со IR
  • 30x оптички зум, 16x дигитален зум
  • Поддршка за откривање на упади, прекугранично откривање, детекција на движење, заштита на приватност итн.
  • Поддржува технологија со 3 текови, секој пренос може да биде независно конфигуриран со резолуција и стапка на слики
  • ICR автоматско префрлување, 24 часа дневен и ноќен монитор
 • 2MP 20x AI ISP Zoom Camera Module

  Модул за камера за зумирање на интернет провајдерот со AI од 2MP 20x

  УВ-ZNH2120

  • Целосна боја камера со црна светлина, преку алгоритам за подобрување на сликата на AI ISP, постигнува ултра ниска светлина во целосна боја и мат целосна боја
  • Максимална резолуција: 2MP (1920×1080), Максимален излез: Full HD 1920×1080@30fps слика во живо
  • Поддршка H.265/H.264/MJPEG алгоритам за компресија на видео, конфигурација за квалитет на видео на повеќе нивоа и поставки за сложеност на кодирање
  • Ниско осветлување на Starlight, 001Lux/F1.6(боја),0.0005ux/F1.6(B/W) ,0 Lux со IR
  • 20x оптички зум, 16x дигитален зум
  • Поддршка за откривање на упади, прекугранично откривање, детекција на движење, заштита на приватност итн.
  • Поддржува технологија со 3 текови, секој пренос може да биде независно конфигуриран со резолуција и стапка на слики
  • ICR автоматско префрлување, 24 часа дневен и ноќен монитор
  • Поддршка за компензација на задно осветлување, автоматско електронско бленда, приспособување на различна средина за следење
  • Поддршка за намалување на 3D дигитален шум, потиснување на висока светлина, електронска стабилизација на сликата, динамика на оптичка ширина од 120 dB
  • Поддршка на 255 поставки, 8 патроли
  • Поддржете темпирана слика и снимање настани
  • Поддржете ги функциите за часовник со еден клик и за крстарење со еден клик
  • Поддржете едноканален аудио влез и излез
  • Поддржете ја функцијата за поврзување на аларм со вграден влез и излез за аларм со еден канал
  • Поддржува 256G Micro SD / SDHC / SDXC
  • Поддржете го ONVIF
  • Изборни интерфејси за практично проширување на функциите
  • Мала големина и мала моќност, лесна за вметнување PT единица, PTZ
 • UAV Mini Thermal Camera Module

  Модул за мини термална камера за UAV

  UV-THM31009W

   • Високо чувствителен неладен детектор со ванадиум оксид, кој поддржува резолуција 384×288
   • Поддржете мерење на температурата на цел екран и стручно мерење на температурата
   • Поддржете UVC протокол
   • Поддржува 2 опсези за мерење на температурата: -20~ 150и 100~ 550
   • Точност на мерење на температурата:±2 or ±2% од читањето (која е максималната вредност)
   • Моделот е компактен по дизајн и лесен за интегрирање.
   • Сценарија за апликација:Интеграција на роботи, интеграција на противпожарна заштита, безбедносна интеграција итн.
   • Објектив 9mm,13mm,25mm опционален
 • 19mm Manual Focus Lens 384*288 Thermal Camera Module

  Модул за термална камера со рачен фокус 384*288 од 19 mm

  UV-TH31019MW

   • Користејќи неладен инфрацрвен детектор со ванадиум оксид, тој има висока чувствителност и добар квалитет на сликата.
   • Највисоката резолуција може да достигне 384*288, излезна слика во реално време
   • NETD чувствителност≤35 mK @F1.0, 300K
   • Изборни леќи од 19mm, 25mm, 50mm, 15-75mm, 20-100mm, 30-150mm, 22-230mm, 30-300mm и други спецификации
   • Поддржува пристап до мрежата и има богати функции за прилагодување на сликата
   • Поддршка RS232, 485 сериска комуникација
   • Поддржете 1 аудио влез и 1 аудио излез
   • Вграден 1 влез за аларм и 1 излез за аларм, поддржувајќи ја функцијата за поврзување на алармот
   • Поддржува складирање на Micro SD/SDHC/SDXC картичка до 256G
   • Богати интерфејси за лесно проширување на функциите
 • 25mm Fixed athermalized Lens 384*288 Thermal Camera Module

  Модул за термална камера со фиксен атермализиран објектив 384*288 од 25 mm

  UV-TH31025W

   • Користејќи неладен инфрацрвен детектор со ванадиум оксид, тој има висока чувствителност и добар квалитет на сликата.
   • Највисоката резолуција може да достигне 384*288, излезна слика во реално време
   • NETD чувствителност≤35 mK @F1.0, 300K
   • Изборни леќи од 19mm, 25mm, 50mm, 15-75mm, 20-100mm, 30-150mm, 22-230mm, 30-300mm и други спецификации
   • Поддржува пристап до мрежата и има богати функции за прилагодување на сликата
   • Поддршка RS232, 485 сериска комуникација
   • Поддржете 1 аудио влез и 1 аудио излез
   • Вграден 1 влез за аларм и 1 излез за аларм, поддржувајќи ја функцијата за поврзување на алармот
   • Поддржува складирање на Micro SD/SDHC/SDXC картичка до 256G
   • Богати интерфејси за лесно проширување на функциите
 • Bi-spectrum 22~230mm Long Range Thermal Camera

  Термичка камера со долг дострел со би-спектрум 22~230mm

  PTZ камера со би-спектар со висока точност

  UV-DMATH610230-2292

  • Брза брзина на ротација од 120°/s и прецизност од 0,02° може да ја следи целта на земја/воздух/морско
  • Функции за автоматско следење од предниот дел за следење на целта со висока точност
  • Функција на снимање на индекс на живот за термална камера
  • Специјалниот дизајн IP66 што овозможува камерата може да работи во солена/силна светлина/прскање со вода/ ветер со брзина од 33 m/s
  • Изборна една IP адреса: Видлива, термичка камера може да гледа, поставува и контролира со една IP адреса

   

 • Gyro Stabilization Multi Sensor PTZ Camera

  PTZ камера со повеќе сензори за стабилизација на жиро

  UV-ZS20TH63075-2146-LRF1K

  • Брза брзина на ротација од 120°/s и прецизност од 0,02° може да ја следи целта на земја/воздух/морско
  • Функции за автоматско следење од предниот дел за следење на целта со висока точност
  • Функција на снимање на индекс на живот за термална камера
  • Технологија за корекција на сликата, добра униформност на сликата и динамички опсег.
  • Гиро стабилизатор на слика со 2 оски за стабилна слика при бранови и силен ветер, прецизност на стабилноста-2mrad (RMS), жиро стабилно со две оски, тресење≤±10°
  • Специјалниот дизајн IP67 што овозможува камерата може да работи во солена/силна светлина/прскање со вода/ ветер со брзина од 33 m/s
 • Multi-sensor 20mm Thermal PTZ Camera

  Термичка PTZ камера со повеќе сензори 20 мм

  UV-DMS6300/4300-20 Електронска сентинел камера со повеќе спектар

  Термичка камера 20мм 640*512/384*288

  Производот ги заменува човечките очи со инфрацрвени термални камери и ласерски камери, го заменува човечкиот мозок со интелигентни алгоритми и длабоко учење, користи звук и светлина за да спречи контрамерки во реално време, интегрира откривање, анализа и отфрлање и целосно ја поткопува традиционалната технологија за цивилна одбрана . Режим на одбрана.


 • MWIR 750mm Cooled Thermal Imaging Core

  MWIR 750mm ладење термичко јадро

  UV-THC1220750A

  • NETD 20mk ги подобрува деталите за снимање дури и при магливо/дождливо/снежно време.

  • Специјална AS оптичка леќа за зумирање и високопрецизна оптомеханичка 3CAM
  • Функција на снимање на индекс на живот за термална камера
  • Технологија за корекција на сликата, добра униформност на сликата и динамички опсег.
  • SDE дигитална обработка на слики, без шум на сликата, 16 псевдо слики во боја
  • Едно интегрално куќиште од алуминиумска легура, отпорно на временски услови IP 66, водоотпорно, против прашина.

 • UAV Mini Thermal Camera Module

  Модул за мини термална камера за UAV

  UV-THM61009W

   • Високо чувствителен неладен детектор со ванадиум оксид, кој поддржува резолуција 640×512
   • Поддржете мерење на температурата на цел екран и стручно мерење на температурата
   • Поддржете UVC протокол
   • Поддржува 2 опсези за мерење на температурата: -20~ 150и 100~ 550
   • Точност на мерење на температурата:±2 or ±2% од читањето (која е максималната вредност)
   • Моделот е компактен по дизајн и лесен за интегрирање.
   • Сценарија за апликација:Интеграција на роботи, интеграција на противпожарна заштита, безбедносна интеграција итн.
   • Објектив 9mm,13mm,25mm опционален
 • 4MP 10x UAV Mini Zoom Camera Module

  Модул за камера со мини зум од 4MP 10x UAV

  УВ-ZNS4110

  Модул за камера за UAV мрежа Starlight од 10x 4MP

  • Максимална резолуција: 4MP (2560×1440), максимален излез: Full HD 2560×1440@30fps слика во живо
  • Содржи 1T интелигентна пресметка, поддржува длабоко учење на алгоритам и ја подобрува изведбата на алгоритам за интелигентни настани
  • Поддршка H.265/H.264/MJPEG алгоритам за компресија на видео, конфигурација за квалитет на видео на повеќе нивоа и поставки за сложеност на кодирање
  • Ниско осветлување на Starlight, 0,001 Lux/F1,6 (боја), 0,0005 Lux/F1,6 (B/W) ,0 Lux со IR
  • 10x оптички зум, 16x дигитален зум
  • Поддршка за откривање движење, итн.
  • Оваа камера е мала по големина и мала тежина, и многу лесно се интегрира во разни мали роботи и системи за видување дрон
  • Одличниот квалитет на сликата и брзината на фокусирање му овозможуваат на дронот јасно да ги гледа предметите дури и при лет со голема брзина

134 Вкупно