Модул за камера со мрежен зум од 4MP 33x

Краток опис:

UV-ZN4133

Модул за мрежна камера Starlight 33x 4MP
Одлична компатибилност за интеграција на PT единица

 • Максимална резолуција: 4MP (2560*1440), излезна целосна HD: 2560*1440@30fps слика во живо
 • Поддршка H.265/H.264/MJPEG алгоритам за компресија на видео, конфигурација за квалитет на видео на повеќе нивоа и поставки за сложеност на кодирање
 • Ниско осветлување на Starlight, 0,001Lux/F1,5(боја),0,0005Lux/F1,5(B/W) ,0 Lux со IR
 • 33x оптички зум, 16x дигитален зум
 • Поддршка за откривање на упади, прекугранично откривање, детекција на движење
 • Поддржува технологија со 3 текови, секој пренос може да се конфигурира независно со резолуција и стапка на слики
 • ICR автоматско префрлување, 24 часа дневен и ноќен монитор


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производот

 • Врз основа на кодираниот мотор за обработка на слика H.265, во комбинација со домашниот сензор за слика со висока дефиниција со ултра ниско осветлување, може да обезбеди јасен, мазен и мазен квалитет на сликата и фини детали за сликата, а истовремено прикажувајќи 2,1 милиони пиксели на високо ниво видео слики со дефиниција. Интегриран леќа со видлива светлина со ултра-висока дефиниција со оптички зум од 33x, истовремено обезбедувајќи друг начин за пристап до видео, добра компатибилност, погодна за интеграција на производи, како што е купола камера со променлива брзина, интегрирана лента/навалување.
 • 4 мегапиксели во комбинација со мрежната излезна функција и екстремно малата големина и тежина може да им помогнат на корисниците да го интегрираат модулот во повеќето камери. Оптичкиот зум од 33x ги задоволува потребите на повеќето сценарија за употреба. Независниот тим за истражување и развој може да ви ги обезбеди сите аспекти на приспособени услуги и технички насоки по продажбата, да продолжиме да создаваме вредност за клиентите е нашата доследна филозофија
 • Поддршка за компензација на задно осветлување, автоматско електронско бленда, приспособување на различна средина за следење
 • Поддршка за намалување на 3D дигитален шум, потиснување на висока светлина, електронска стабилизација на сликата, динамика на оптичка ширина од 120 dB
 • Поддршка на 255 поставки, 8 патроли
 • Поддржете темпирана слика и снимање настани
 • Поддржете ги функциите за часовник со еден клик и за крстарење со еден клик
 • Поддржете едноканален аудио влез и излез
 • Поддржете ја функцијата за поврзување на аларм со вграден влез и излез за аларм со еден канал
 • Поддржува 256G Micro SD / SDHC / SDXC
 • Поддржете го ONVIF
 • Изборни интерфејси за практично проширување на функциите
 • Мала големина и мала моќност, лесна за вметнување PT единица, PTZ

Апликација

Функција за ноќно гледање на долги растојанија: термални камери од серијата TC и ласерски камери за долги HP-RC0620C, HP-RC0620HW имаат можности за ноќно гледање на долги растојанија од повеќе од 1000 метри, ефикасно го решаваат проблемот со конвенционалните камери кои не можат да работат во чиста темна средина во текот на ноќта.
Силно потиснување на светлината: оптимизирање на инфрацрвено снимање со долги бранови и технологија за ултра тесни ласерски оптички прозорци може ефикасно да ја потисне заситеноста на отсјајот предизвикана од автомобилските светла на снимањето CCD и може да постигне јасна слика дење и ноќе под сложени осветлени средини на железници и автопати.
Следење на сите временски услови: Откривање на термичка слика со висока чувствителност, способност за пенетрација на силна магла, дожд и снег, компензација на позадинското осветлување што може да се прилагоди на различни услови на осветлување, за да се осигура дека може да се добијат јасни слики во услови на ден, ноќ и позадинско осветлување.
Централизирано управување со опремата: Корисниците можат далечински да се логираат на централниот сервер за управување за централно да управуваат со различни опрема и ресурси во системот.
Каскадирање на системот на повеќе нивоа: поддршка на повеќе мрежни протоколи, поддршка на динамична IP, производите за контрола на предниот дел можат автоматски да го dial-up пристапот до мрежата преку ADSL, да поддржуваат CDMA1x, 3G безжичен пренос.
Управување со дистрибуирано складирање: Усвојува технологија за управување со дистрибуирано складирање за да се реализира хиерархиско и мрежно складирање. Има повеќе методи за снимање како што се планирање, поврзување и рачно, како и функции за пронаоѓање на снимање и повратна посета. Удобно е и брзо се ракува.
Истовремен пренос на видео во живо: поддржува unicast/multicast, далечински мониторинг на повеќе екрани во реално време и има функција за групирани повратни патувања.
Двонасочна говорна комуникација: аудио домофон или емитување може да се изведуваат на кој било мрежен терминал до предната контролна точка.
Управување со аларм за поврзување: Откако ќе се случи настан за аларм, системот може автоматски да активира серија претходно поставени врски за да ја сфати интелигенцијата на системот за аларм.
Виртуелна мрежна матрица: предната точка за следење и видео декодерот може произволно да се врзат за да се реализира мрежната виртуелна матрица и да се контролира ѕидот на ТВ за да се реализира мониторинг и конверзија на групирање.
Хиерархиско управување со корисници: Поставете корисници на сите нивоа според различни потреби и користете различни дозволи за пристап до различни ресурси.
Прелистување на ВЕБ: Корисниците можат да ги гледаат видео ресурсите во системот во реално време преку IE прелистувач во секое време, каде било и да управуваат со ресурсите со соодветни дозволи.

Спецификации

Спецификации

Камера  Сензор за слика 1/2,8” Прогресивно скенирање CMOS
Минимално осветлување Боја:0,001 Лукс @ (F1.5,AGC ON); Б/Ш: 0,0005 Лукс @ (F1,5, AGC ВКЛУЧЕНО)
Бленда 1/25 до 1/100.000 сек;Поддржува одложено затворање
Отвор DC погон
Прекинувач за ден/ноќ ICR сече филтер
Дигитален зум 16x
Леќи  Фокусна должина 4,8-158 мм,33x оптички зум
Опсег на бленда F1.5-F4.0
Хоризонтално поле на гледање 60,5-2,3° (широк телевизор)
Минимално работно растојание 100мм-1500мм (широка теле)
Брзина на зумирање Приближно 3,5 секунди (оптички, широко-телефонски)
Стандард за компресија  Видео компресија H.265 / H.264 / MJPEG
H.265 Тип Главен профил
H.264 Тип Профил на основна линија / Главен профил / Висок профил
Брзина на битови на видеото 32 Kbps~16Mbps
Аудио компресија G.711a/G.711u/G.722.1/G.726/MP2L2/AAC/PCM
Аудио брзина на битови 64Kbps(G.711)/16Kbps(G.722.1)/16Kbps(G.726)/32-192Kbps(MP2L2)/16-64Kbps(AAC)
Слика(Максимална резолуција:2688*1520  Главен тек 50 Hz: 25 fps (2688*1520, 1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720); 60 Hz: 30 fps (2688*1520, 1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720)
Трет поток 50 Hz: 25 fps (1920 × 1080); 60 Hz: 30 fps (1920 × 1080)
Поставки за слика Заситеноста, осветленоста, контрастот и острината може да се прилагодат преку клиентската страна или прелистувајте
BLC Поддршка
Режим на експозиција AE / Приоритет на отворот / Приоритет на блендата / Рачна експозиција
Режим на фокусирање Автоматски фокус / Еден фокус / Рачен фокус / Полуавтоматски фокус
Изложеност на областа / Фокус Поддршка
Замаглување Поддршка
Стабилизација на слика Поддршка
Прекинувач за ден/ноќ Автоматско, рачно, тајминг, активирање на аларм
3D намалување на шумот Поддршка
Прекинувач за преклопување на слика Поддршка на BMP 24-битна слика за преклопување, приспособлива област
Регион на интерес Поддржете три потоци и четири фиксни области
Мрежа  Функција за складирање Поддршка за Micro SD / SDHC / SDXC картичка (256G) офлајн локално складирање, NAS (NFS, SMB / CIFS поддршка)
Протоколи TCP/IP,ICMP,HTTP,HTTPS,FTP,DHCP,DNS,RTP,RTSP,RTCP,NTP,SMTP,SNMP,IPv6
Протокол за интерфејс ONVIF (ПРОФИЛ С, ПРОФИЛ Г)
Паметни карактеристики Паметно откривање Прекугранична детекција, откривање на упад во областа, влегување /
откривање област на напуштање, откривање лебдење, откривање на собирање на персонал, откривање брзо движење, детекција / преземање на паркирање
откривање, откривање промена на сцена, детекција на аудио, откривање виртуелен фокус, откривање лице
Интерфејс Надворешен интерфејс 36 пински FFC (мрежна порта, RS485, RS232, CVBS, SDHC, Влез/Излез на линија за аларм, влез/излез, напојување)
Општо  Работна температура -30℃~60℃, влажност≤95% (некондензира)
Напојување DC12V±25%
Потрошувачка на енергија 2,5 W MAX (IR, 4,5 W MAX)
Димензии 97,5×61,5х50мм
Тежина 268 гр

Димензија

Dimension
 • Претходно:
 • Следно: